Marianna Łoboda – EDYCJA projekt mural wyspa sobieszewska

 przesyłam wstępny pomysł na rozwiązanie zadania na mural. Myśląc o nim myślałam o tym żeby zainspirować się fotografiami Wayna Levina. Nie chciałabym jednak zrobić muralu przedstawiającego ale bardziej abstrakcyjny i trochę zgeometryzowany jak na przykład przedstawianie wody u Hockneya. Przesyłam więc wstępny szkic aby pokazać o co około mi chodzi i zapytać się czy mogę iść w tym kierunku? Mam także pytanie dotyczące tego czy musimy projektować mural na każdej ścianie czy możemy np. 2 zostawić w wybranym przez nas kolorze? 


Przesyłam rozwinięcie wcześniejsego pomysłu. Pozdrawiam Marianna












TROCHE JAŚNIEJSZE I WIĘCEJ KOLORÓW












Myślę, że przede wszystkim powinnaś zacząć pracować na wybranym projekcie i nawet wstępne pomysły powinnaś próbować pokazać w otoczeniu. „Obraz” jaki powstanie, zwłaszcza bardzo abstrakcyjny musi się „mierzyć-zestawiać” z otoczeniem. Oczywiście każda forma współdziałania przestrzeni malarskich i takich które są tylko kolorem (kolor to też malarstwo i musi być sensownie zestawione z całością).

Morze zabiorą głos nasi asystenci :). Fajnie by było…

Bardzo proszę, o przygotowanie plansz z projektów mogą być dwie i koniecznie z opisem.
J!

3 komentarze:

  1. Cześć.
    Uważam że pomysł i inspiracje są ciekawe. Co do syntetycznego ujęcia wody w malarstwie Hockneya. Przeanalizuj środki kompozycyjne i w jaki sposób on tworzy napięcie w obrazie - czasami jest to rytm organicznych geometrii, czasami, tak jak w "Big Splash" jest to synteza prostej geometrii z organiczną abstrakcją. Co do wykorzystania nie wszystkich ścian w obiekcie - pomyśl w jaki sposób wykorzystać tło - czy je będziesz malować, czy zostawisz starą ścianę. Jeśli będziesz cały obiekt malować to też trzeba na początku ustawić kolorystykę do projketu względem otoczenia. ( możesz poszukać za pomocą narzędzi https://color.adobe.com/pl/create ) Oczywistym jest to że będzie tu ważną rolę ogrywała kompozycja i zbudowanie narracji przez nią - tak jak w wspominanym Hockney'u i jego malarstwie "wody". Czekamy na pierwsze propozycje projektowe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuje bardzo za pomoc, nowe propozycje wyślę w najbliższym czasie

    OdpowiedzUsuń
  3. Cześć, moje "trzy grosze": Zgadzam się z przedmówcą Przemkiem:) Chciałaby jeszcze dodać coś na temat kolorów: W moim przeświadczeniu dobrze by było, żeby były bardziej świetliste, czyste - tak, żeby pokazać "głębię" wody i jej połyskliwą materię. Elementy różowych "refleksów" są dominującym elementem projektu- dobrze byłoby przemyśleć ich zakomponowanie- zróżnicowanie natężenia, zanikanie.
    Pomyśl od razu o pozostałych ścianach. Czy kompozycja będzie płynnie przechodzić z jednej ściany na drugą, przelewać się jak woda? Rytmy wyznaczone przez płynące postaci można wykorzystać jako element porządkujący cały projekt. Czekam na efekty dalszej pracy:) Pozdrawiam!










    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.