informacja wstępna

Dzień dobry,
Zajęcia w Pracowni malarstwa ściennego i witrażu dla studentów II roku Malarstwa –przedmiot technologia malarstwa ściennego i witrażu, zostają ograniczone do zajęć projektowych które stanowią część przygotowawczą (poprzedzającą) realizację projektów związanych z technologią Malarstwa ściennego i obejmują dwa z trzech zadań przewidzianych na semestr letni. Są to zadania: 
  1. Projekt i realizacja malarstwa ściennego dla wybranego obiektu (dwie lokalizacje do wyboru – inwestor rzeczywisty GIWK– projekt będzie realizowany PO KWARANTANNIE I ROZPOCZĘCI NORMALNYCH ZAJĘĆ.
  2. Projekt i realizacja kafla szklanego w technice fusingu. Projekt pod ogólnym tytułem  „Gdańskie znaki”. (Projekt skierowany do wszystkich studentów zarówno z przedmiotu technologia jak również specjalizacji i studentów którzy wybrali przedmiot fakultatywny).

Studenci nie realizują trzeciego tematu związanego z technologią witrażu – fragment witrażu inspirowanego (może być kopią) witrażem z okresu średniowiecze–barok – projekt będzie realizowany PO KWARANTANNIE I ROZPOCZĘCI NORMALNYCH ZAJĘĆ.

Zajęcia w Pracowni malarstwa ściennego i witrażu dla studentów III-V roku Malarstwa (specjalizacja) – przedmiot: malarstwo ścienne i witraż, zostały ograniczone do zajęć projektowych które stanowią część przygotowawczą (poprzedzającą) realizację projektów Malarstwa ściennego.
Obejmują one zadania przewidziane na semestr letni.
  1. Zaprojektować ścieżkę dydaktyczną w formie realizacji w technologi malarstwa ściennego dla Oczyszczalni ścieków „Gdańsk wschód”. Jest to projekt którego ideowe założenia przygotowane zostały przez GIWK a forma plastyczna realizowana ma być przez ASP w Gdańsku. Planowany termin uruchomienia programu dydaktycznego dla szkół podstawowych i średnich – wrzesień 2020. (materiały do realizacji zadania Udostępnione zostały wcześniej. Jeśli nie macie tych materiałów proszę o informację - prześlę je na wskazany adres mailowy)
  2. Zaprojektować mural dla PKM w Gdańsk – Mostek Weisera Dawidka w Gdańsku Wrzeszczu. Jest to mural inspirowany powieścią Pawła Huellego – Weiser Dawidek. (materiały do realizacji zadania Udostępnione zostały wcześniej. Jeśli nie macie tych materiałów proszę o informację - prześlę je na wskazany adres mailowy)
  3. Zadanie zaprojektowania i wykonania w technikach ściennych (fresk, sgraffito, mozaika, fusing) wymyślonego przez studenta fragmentu „ornamentu”. Opracowanie znaku, jego przetworzenie dla każdej z technologii i wykonanie (…?).(materiały do realizacji zadania Udostępnione zostały wcześniej. Jeśli nie macie tych materiałów proszę o informację - prześlę je na wskazany adres mailowy) 
Inne zadania realizowane indywidualnie prowadzone są tylko w formie projektów – konsultacji mailowych.

Poszukuję metody, proszę o pomoc, sugestię jak możemy to zorganizować, by o działaniach waszych (POMYSŁACH, PROJEKTACH, UWAGACH MOGŁÁ BYĆ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH I W KAŻDEJ CHWILI). Może założenie blogu dla pracowni?

Oczywiście oddzielną sprawą są studenci 5 roku tzw. dyplomanci. Tu też proszę o indywidualne zgłaszanie swoich potrzeb. Do pracowni jest ogólnie zakaz wstępu wszystkim nawet prowadzącym.

Pozdrawiam wszystkich i proszę o potwierdzenie czy wszystko jest zrozumiałe.
Oczekuję przynajmniej jeden raz w tygodniu kontaktu od każdego z was.
Jacek Zdybel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.