Iwo Arabski, koncepcja muralu na mostek Weisera.

 Cześć wszystkim,

przedstawiam wam swój projekt, w którym chciałem się przede wszystkim skupić na inspiracji, którą stał się podany fragment książki. Starając się uniknięcia tworzenia ilustracji, postanowiłem uprościć wizerunki postaci, kolei parowej oraz nadać intensywności i kontrastu kolorom.

Projekt jest aktualnie szkicem, i mam jeszcze kilka pomysłów na zmiany, wprowadzenia ażurów i zmiany wielkości "W malinowym chruśniaku", kompozycji z koleją oraz kolorów postaci i ich wielkości, przenikaniem malin między koleją a tłem, by stworzyć spójny świat.








Szukałem również różnych informacji o legendarnym moście, dlaczego jako jeden z niewielu pozostał praktycznie nie tknięty w trakcie ucieczki wojska niemieckiego przed radzieckim, również o podobieństwach do różnych mostów niemieckich z tamtego okresu itp. Mam też kilka pomysłów związanych z tą realizacją, ale nie chciałem wprowadzać dodatkowego chaosu, w tym co już jest, a aktualnie sprawia to wrażenie przyjemnego dopełnienia przestrzeni.



Zebrałem również materiał na realizacje związaną z ścieżką dydaktyczną, którym podzielę się również w najbliższych dniach, aktualnie największym problemem dla mnie jest to ,,połączenie" ze sobą różnych stacji w czytelny sposób, brakuje mi pomysłu na łączenia, które spójnie będą działały z dziełami historii sztuki, które będą powiedzmy, ilustracjami dla poszczególnych ,,punktów" na ścieżce oraz tłem, którym będzie przestrzeń podobna do tej z obrazów Henriego Rousseau. Ciężko też również o spójną i czytelną kompozycje ze względu na format pracy 30x330 centymetry, tak rozciągnięty prostokąt ogranicza przestrzeń i ciężko mi rozmieścić punkty, by nie zatraciły czytelności, ale metodą prób i błędów myśle że coś się uda. 


06.09




Iwo, bardzo proszę o przygotowanie plansz w formacie PDF


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.