Natalia Szerszeń - Kafel szklany


Natalia Szerszeń Kafel szklany
Dzień Dobry
To ja zostawiam tutaj projekt na szklany kafel z tematem dotyczącym "domu żółwia " "kamienicy pod żólwiem"





Dzień dobry
Przesyłam poprawioną kompozycje żółwia już w formie plastelinowej. Przedstawiam pare propozycjii ułożenia okien oraz myśle ze w tle będzie relief dla zróżnicowania .






przepraszam że się mieszam ale proszę o utrzymaniu konsekwencji w prowadzeniu projektu i do każdej nowej wrzutki niech Pani nie zakłada nowych stron bo ich ilość urośnie do takiej że się nie odnajdziemy.

15.04.2020

To co bardzo mi się podobało w pomyśle to kamienica pod żółwiem – historyczne miejsce, ważne osoby, itd., itp… Wrażenie jednak robił sam żółw i to on, przynajmniej w początkowych dwóch obrazkach zapowiadał fajną zabawę ze śmiesznym zwierzątkiem. Pomijam fakt różnic w wyglądzie samej kamienicy z zachowaną jej formą bo to miał być projekt z żółwiem nie z kamienicą … I bardzo bym Panią nakłaniał do tego by ten żółw wrócił i stał się tym głównym bohaterem. Z kamienicy może zostać tylko tabliczka „prawie jak podpisie preparatu biologicznego” – Św. Ducha 111.
To może być bardzo patetyczna opowieść, może być śmieszna-wesoła-radosna (jak Pani pierwsze projekty), może być relacją biologiczną, komiksową ale o żółwiu nie o kamienicy.
Będzie dużo ciekawsze a kamienice można potraktować adresem czy to historycznym z czasów S… czy współczesnym i tak wszyscy mogą to sprawdzić w necie a żółwia nie i będzie jedyny. 
16.04.2020
No, i ostatecznie. zapomniałem dopisać słowo o samej plastelinie. Pani Natalio, cały ten mój wywód wziął się z tego, że w plastelinie z żółwia zrobił się dziwny… Golem, już nie człowiek a na pewno nie żółw. Trochę to mi przypomina realizacje ekspresjonistów niemieckich – film Frankenstein – może to być fajny początek pomysłu (nie film i jego temat) tylko ten rodzaj graficznego dwukolorowego, kanciastego projektowania, takiego jak nam Pani prezentuje. płaszczyzny przecinające się pod różnymi kątami, lekko rozwibrowane różnymi rodzajami materii. Napewno warto by przy projektowaniu sięgnąć do albumów z płaskorzeźbami, by podejrzeć kilka sposobów, na różnicowanie przestrzeni i ciężarów w przedstawieniu
J!


Zrealiziwałam żółwia w motywie komiksowym zastanawiam sie nad zróżnicowaniem skorupy lub tla za żółwiem,czekam na dalsze korekty i dziękuję za opinie :)



07.06


*****







2 komentarze:

  1. Cześć,
    W projekcie kafla musisz przede wszystkim pomyśleć od razu o przestrzeni. Wartości malarskie schodzą tutaj na dalszy plan. Sam pomysł z żółwiem jest jak najbardziej dobry. Z trzech propozycji najbardziej mi odpowiada ostatnia, ponieważ jest najbardziej graficzna. Pomyślałabym tylko czy nie lepiej trochę zmienić zakomponowanie żółwia na tym kwadracie. Lepiej by wyglądał, gdyby był zakomponowany tak, żeby niekoniecznie mieścił się cały wewnątrz przestrzeni kwadratu, tylko, żeby był troche przesunięty i lekko obcięty (np część głowy i łapki) - kompozycja otwarta. Musisz pomyśleć, które elementy maja być wypukłe, a które wklęsłe, na jakich głębokościach mają być poszczególne płaszczyzny (kamienica wewnątrz żółwia ma być niżej czy wyżej, niż płaszczyzna żółwia? Jak to się ma do tła, itp). W tle też dobrze zastosować jakąś fakturę- zaproponowane przez Ciebie linie wyglądają dobrze. Koniecznie jak najprędzej wykonaj ten projekt w plastelinie, bo relief przestrzenny pozostający na etapie rysunku koncepcyjnego niewiele mówi.
    Powodzenia. Czekam na kolejne zdjęcia:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli chodzi o kolor, to oczywiście możesz również go wprowadzić używając kolorowych szkliw wsypywanych pomiędzy szkła. W takiej sytuacji dobrze, że kolor pojawia się już na etapie projektu, jednak zastosowanie go nastąpi dopiero na ostatnim etapie pracy - kiedy kafel już będzie wykonany w plastelinie, odlany, wyschnięty. Dopiero w momencie układania na formie szkieł zdecydujesz czy zastosować kolor i w jakim miejscu.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.