Maria Morawska 3 rok, specjalizacja- mostek




Hej wszystkim, proszę o wyrozumiałość, pierwszy raz pokazuje swoje prace w ten sposób. Moje projekty dotyczą mostku Weisera Dawidka. Jakoś tak oglądając zdjęcia mostka i czytając co nieco pierwsze skojarzenia miałam z czymś tajemniczym, nie do końca dotykalnym, jednocześnie widocznym, stąd mój pierwszy projekt to zabawa kosmosem. Pewnie można go uprościć i tak dalej, to wstępny projekt, oczywiście pracuje jeszcze nad innymi. Nie wiem czy to dobry kierunek, ale takie rozwiązanie po prostu przyszło mi do głowy i chciałam go pokazać. Czekam na komentarze :)


    16.04.2020
    Pani Mario, bardzo przepraszam, pewnie mi jakoś umknęło, Projekt na Mostek Weisera Dawida jest oparty o Powieść Pawła Huelle i powinien się w pewien sposób odnosić do tej powieści. Zawsze wyjście z gwiazdami i kosmosem jest wyjściem ale mówiąc szczerze akurat w tym miejscu nie jest to najszczęśliwszy teren. Mostek jest silnie związany z okolicznymi mieszkańcami (dzielnica małych domków i starych kamienic). Równie ważną rzeczą jest sam obszar mostku który jest przeznaczony pod malowanie. Nas interesują tylko elementy które nie wchodzą nad torowisko. Realizacja nie spowoduje zamknięcia PKM i w związku z tym nie mamy możliwości w sposób bezpieczny pracować nad torami. Przypory terenu dochodzące do mostku oraz obie wyspy na których postawiony jest sam mostek.
    Jeżeli jest Pani potrzebny egzemplarz powieści to dysponuję ebookiem i mogę przesłać na mail,
    Pozdrawiam, Jacek Zdybel








    ok! wszystko mamy


1 komentarz:

  1. Hej.

    Dodam, że dobrym pomysłem jest poszukanie ikonografii związanej z mostkiem w internecie, historii i czym jest dla lokalnej społeczności mostek. Poznanie historii „mostka” od strony faktu i od strony fikcji może pomóc przy projektowaniu.
    Co do kosmosu.
    Może trzeba zmienić kurs myślenia i skojarzeń. Zaczynając od kosmosu (skojarzenie z światem fantazji) kończąc na powieści (która też jest „wymyślona” ). Nie koniecznie używając do tego obrazów mgławic i gwiazd.
    Koniecznie przeczytaj książkę i zobacz film „Weiser”.
    2.
    Projektując coś co będzie w przestrzeni publicznej zawsze trzeba myśleć o miejscu, w którym będzie znajdować się realizacja. Projekt będzie funkcjonował bardzo długo z nim zostanie zamalowany. Ludzie odwiedzający to miejsce będą przypisywać, kojarzyć wizualnie miejsce z określonymi „znakami” co z tym idzie projektując w przestrzeni ponosimy odpowiedzialność za przestrzeń, która należy nas wszystkich. Musimy działać w poszanowaniu dla otoczenia i ludzi którzy je tworzą.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.